2N DE BATXILLERAT VISITA I TALLERS A LA UIC

domingo, 23 de octubre de 2016

Divendres 21 d’octubre, els alumnes de 2n de Batxillerat de la nostra escola van visitar la Universitat Internacional de Catalunya. Aquesta és la primera de les sis visites a diferents universitats que la nostra escola té programades per aquest any escolar 16-17. 
A la UIC han rebut una informació acurada de tots els graus que ofereix aquesta universitat, han fet un recorregut per les seves instal•lacions i han participat en uns tallers que ells mateixos havien triat amb anterioritat, on han pogut viure la universitat des de dins, han pogut resoldre els seus dubtes i s’han pogut sentir universitaris per un dia. 
Ha estat una jornada molt profitosa i il·lusionant.

 
Escola Santa Maria dels Apòstols © 2015 | escola@smapostols.org - Rambla Prim 146-152 - 93 314 90 11 - 08019 - BARCELONA