L'AUXILIAR DE CONVERSA JA ÉS ENTRE NOSALTRES!

martes, 24 de octubre de 2017

Avui s’ha unit  al claustre de professors Elise Curtis, l’auxiliar de conversa que ens acompanyarà al llarg d’aquest curs 2017-2018, i les finalitats de la qual seran, entre d’altres, potenciar les destreses orals dels nostres alumnes, així com apropar la cultura del seu país d’origen tant a l’alumnat com al professat del nostre centre.
Recent arribada de Leeds, una ciutat al nord d’Anglaterra, està a punt per començar les classes de conversa amb els nostres alumnes d’Educació Primària, ESO i Batxillerat. Activitats com els debats, role plays, projectes o treballs en grup, diàlegs, etc., seran bàsiques en la tasca de l’auxiliar, que posarà especial interès en aspectes de pronúncia, ritme i entonació, oferint un model nadiu.
Segur que els nostres alumnes treuran molt profit d’aquesta oportunitat per aprendre i practicar anglès de la mà d’una autèntica nativa, i gràcies a Activa Idiomes

 
Escola Santa Maria dels Apòstols © 2015 | escola@smapostols.org - Rambla Prim 146-152 - 93 314 90 11 - 08019 - BARCELONA